Praca na Dolnym Śląsku

Jak wygląda rynek pracy w Lubomierzu?

jak wygląda rynek pracy w Lubomierzu

Lubomierz to naprawdę niewielka miejscowość położona w województwie dolnośląskim. Zajmuje ona powierzchnię zaledwie 8,1 kilometra kwadratowego, a mieszka w niej niecałe dwa tysiące mieszkańców. Jak niemalże każde małe miasto musi się borykać z ponadprzeciętnie wysoką stopą bezrobocia. W 2015 roku wynosiła ona 67,1%. Pocieszające dla mieszkańców jest to, że w porównaniu z rokiem 2013 udało się ją obniżyć o około 30%, jednak nie rozwiązuje to problemu braku pracy w Lubomierzu.

Dużą szansą dla Lubomierza jest jego potencjał turystyczny. Jest to bowiem świetna baza wypadowa do uprawiania turystyki. Na pewno przypadnie do gustu fanom pieszych wędrówek, rowerów górskich, jazdy konnej oraz w narciarstwa. Dzięki tak licznym atrakcjom jest to miasto, które turyści odwiedzają chętnie przez cały rok. W okolicy położony jest Gorczański Park Narodowy oraz Beskid Wyspowy.

Osoby, które interesuje praca w Lubomierzu, powinny przede wszystkim przyjrzeć się ofertom z branży turystycznej. Prędzej czy później powinny się pojawić oferty związane z gastronomią oraz obsługą pensjonatów. Warto nastawić się na pracę sezonową. Ofert pracy może przybyć szczególnie w okresie zimowym, kiedy otwierane są znajdujące się w pobliżu stoki narciarskie. W ich okolicach zwykle potrzebni są instruktorzy, osoby do obsługi wypożyczalni sprzętu oraz do pracy przy zarządzaniu wyciągiem narciarskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *