Praca na Dolnym Śląsku

Jak wygrać z bezrobociem w Prusicach?

jak wygrać z bezrobociem w Prusicach

Prusice to jedno z najmniejszych miast Polski, które jak większość tak niewielkich miasteczek, boryka się z wysokim bezrobociem. To duży problem społeczny, powodujący, że w mieszkańcach na stałe rozwija się niechęć, a termin przedsiębiorczość niemalże nie istnieje. Dużą szansą dla mieszkańców jest na pewno praca w innym mieście. Większe ośrodki miejskie takie jak Trzebnica czy Brzeg Dolny położone są już nawet zaledwie dziesięć kilometrów od Prusic. Gdzie na pewno znajdzie się praca dla mieszkańców Prusic?

Najbardziej zmotywowani pruszczanie powinni spróbować swoich sił we Wrocławiu, Jest to miasto o jednym z najniższych wskaźników bezrobocia, dlatego szansa na znalezienie zatrudnienia jest naprawdę wysoka. Warto spróbować wynegocjować u pracodawcy dofinansowanie na dojazdy do pracy. Dzięki temu koszty związane z różnicą pomiędzy pracą na miejscu a pracą w stolicy województwa zostaną maksymalnie zminimalizowane.

Jeśli jednak nie chcemy tracić zbyt dużo czasu na dojazdy, możemy spróbować podjąć pracę w bliżej położonych miejscowościach, takich jak Brzeg Dolny lub Trzebnica. Praca tam może być gorzej płatna, a jej znalezienie może zająć trochę więcej czasu, jednak koszty dojazdu prawdopodobnie okażą się znacznie niższe, zaś na dojazdy na pewno nie stracimy aż tak wiele czasu. Na zatrudnienie w tych miejscowościach powinny się zdecydować przede wszystkim osoby, które nie przepadają za gwarem wielkich miast oraz wolące pracować w mniejszych, rodzinnych firmach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *