Praca na Dolnym Śląsku

Jak wysyłać CV, żeby pracodawca w Radkowie je przeczytał?

jak wysyłać CV

Napisanie dobrego CV to dopiero początek drogi do znalezienia pracy w Radkowie. Nawet jeśli zrobiliśmy to w naprawdę profesjonalny sposób, musimy zadbać o to, aby dostarczone dokumenty na pewno trafiły do odpowiedniej osoby odpowiedzialnej za proces rekrutacji w firmie. Kluczowe jest zatem nie tylko to, jak będzie wyglądało nasze CV, ale również to, jak je dostarczymy. O co powinniśmy zadbać, jeśli chcemy mieć pewność, że rekruter na 100% się z nim zapozna?

W dzisiejszych czasach rekrutacje do pracy prowadzone są zwykle on-line. W związku z tym najpopularniejszym sposobem pozyskiwania CV jest otrzymanie go w formie elektronicznej za pomocą e-maila lub formularza rekrutacyjnego. Często jest jednak tak, że pracodawca otrzymuje od kandydatów bardzo dużo zgłoszeń, a najlepsze CV może zaginąć wśród tych gorszych, ale wysłanych wcześniej lub później. Warto zatem zadbać o to, aby wybić się spośród nich.

Aby wyróżnić się na tle innych aplikujących, koniecznie powinniśmy odpowiednio zatytułować naszego maila, tak aby rekruter chętnie go otworzył. Jeśli w ogłoszeniu nie mamy podane, jak powinniśmy zatytułować maila, warto wymyślić coś kreatywnego, co podkreśli, że jesteśmy kandydatem wartym uwagi. Koniecznie musimy zadbać również o treść samego maila. Nigdy nie wysyłajmy pustej wiadomości wyłącznie z załączonym CV. W mailu warto podkreślić, że mamy doświadczenie na podobnym stanowisku oraz podziękować za poświęcony na przeczytanie wiadomości czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *