Praca na Dolnym Śląsku

Jak zarabiać w Szklarskiej Porębie?

jak zarabiać w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to turystyczna miejscowość położona w górach chętnie odwiedzanych przez miłośników sportów zimowych oraz wędrówek w lecie. Znajduje się ona na stokach Karkonoszy, Gór Izerskich oraz Pogórza Karkonoskiego. Sąsiedztwo Czech powoduje, że do miasta zjeżdżają się nie tylko Polacy, ale także turyści z zagranicy. Napływ turystów pozwala wielu bardziej przedsiębiorczym osobom rozwinąć swój biznes właśnie w branży turystycznej. W jaki sposób można zarabiać w tym sektorze w Szklarskiej Porębie?

W pierwszej kolejności na turystyce mogą zarobić oczywiście przewodnicy górscy. Co prawda wiele osób współcześnie woli wybrać się na samodzielne na wędrówki w góry, jednak przewodnicy wciąż są potrzebni. Z ich pomocy korzystają osoby mniej samodzielne, które nie mają doświadczenia w chodzeniu po górach. Osoby bardziej ambitne chętnie wybierają natomiast naukę wspinaczki górskiej pod okiem doświadczonych instruktorów. Dlatego też szkółki wspinaczkowe stają się coraz popularniejsze wśród odwiedzających góry turystów.

Biznes w górach kręci się też oczywiście w zimie. Szklarska Poręba ożywa wtedy dzięki licznym narciarzom pojawiającym się w mieście. Dzięki pasji do zimowego szaleństwa znajduje się praca dla wielu osób z miasta. Przede wszystkim niezbędni są pracownicy do obsługi wyciągów narciarskich znajdujących się w samej Szklarskiej Porębie, ale również w innych pobliskich miejscowościach. Wraz z napływem turystów ożywia się również życie nocne w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *