Praca na Dolnym Śląsku

Jak zmotywować pracowników do pracy?

jak zmotywować pracowników do pracy

Odpowiednio zmotywowany pracownik to w dzisiejszych czasach prawdziwy skarb. Ma on wiele do zaoferowania, generuje nowe pomysły, angażuje się w swoją pracę oraz nie przestaje działać nawet wtedy, kiedy praca z początku wydaje się bardziej skomplikowana. Jeśli nasi pracownicy nie są aż tak chętni do pracy, możemy spróbować wykonać kilka działań, które dodadzą im motywacji. Sposoby te są tak uniwersalne, że bez problemu można zastosować je zarówno w korporacjach, jak i w mniejszych miastach takich jak Lubań.

Oczywiście pierwszym, co nasuwa się na myśl, jest to, żeby motywować pracowników, podwyższając ich wynagrodzenia lub też dając premie. Sposób jest bardzo dobry, jednak, żeby osiągnął on oczekiwany efekt, niezbędne jest wręczanie premii w odpowiednim czasie. Przede wszystkim pracownik nie może się ich spodziewać, a co za tym idzie, nie mogą być one regularne. Jeśli takie są, nie będzie traktował ich jako dodatkowego wynagrodzenia, a raczej jako coś stałego, co jest wpisane w jego pensję. W ten sposób nie zauważy, że jest to realna nagroda za jego trud.

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na to, aby co jakiś czas dodawać pracownikom wynagrodzenie do pensji. Szczególnie mniejsze firmy w Lubaniu mogą mieć z tym problem. Dla wielu osób pracujących na etacie motywujące mogą być jednak czynniki poza finansowe. Menadżerowie bardzo często zapominają o odpowiednim pochwaleniu pracownika za wykonane zadanie, tym samym wiele osób nie czuje się docenianych oraz nie do końca wierzy w to, że jego praca na sens. Czasem zwykłe podziękowanie za dokładne wykonanie powierzonego zadania może dać dużą motywację do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *