Praca na Dolnym Śląsku

Jakie plany rozwoju ma Jaworzyna Śląska?

jakie plany rozwoju ma Jaworzyna Śląska

Jaworzyna Śląska to stosunkowo niewielka miejscowość położona w gminie wiejsko-miejskiej na terenie powiatu świdnickiego. Jest również częścią aglomeracji wałbrzyskiej. Jak wiele mniejszych miast, boryka się ona z problemem bezrobocia wśród mieszkańców. Na tysiąc mieszkańców pracuje zaledwie 235 osób. Jest to zdecydowana mniejszość. Nic zatem dziwnego, że gmina stara się podjąć działania mające na celu obniżyć ten wskaźnik. Jakie są pomysły władz na zawodowe zaktywizowanie mieszkańców?

Celem władz gminy jest zmniejszenie bezrobocia szczególnie wśród kobiet oraz na terenach wiejskich. Wszystkie zabiegi mają na celu zwiększenie atrakcyjności podejmowania działalności w gminie, zarówno w zakresie pracy etatowej, jak i dorywczej, czy też w obszarze zakładania przedsiębiorstw. Władze chciałby zwiększyć liczbę podmiotów działających w gminie oraz poprawić sytuację finansową tych już istniejących. To wpłynęłoby pozytywnie na podniesienie liczby wolnych miejsc pracy, tak potrzebnych mieszkańcom Jaworzyny Śląskiej.

Jakie dokładnie działania mają być podjęte? Miasto stawia na obniżenie podatków dla przedsiębiorców oraz wprowadzenie systemu ulg podatkowych zachęcających do otwierania nowych firm. Sektory, które mają szczególnie duży potencjał, aby rozwijać się w Jaworzynie to rolnictwo oraz przetwórstwo rolno – spożywcze i to właśnie w nie szczególnie warto inwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *