Praca na Dolnym Śląsku

Kariera wyzwaniem dla kobiet z małych miast

kariera wyzwaniem dla kobiet z małych miast

Małe miasta takie jak Prusice mają to do siebie, że wiele osób, które się w nich wychowuje, musi zmierzyć się z bardzo tradycyjnym podejściem otoczenia do życia, a w tym każde do ról społecznych. Traci na tym wiele kobiet, które nie mogą w pełni wykorzystać swojego potencjału zawodowego, jako że są od dziecka uczone wyłącznie rozwoju kompetencji, które niekoniecznie przydają się na stanowiskach zawodowych. Z jakimi barierami muszą zmierzyć się kobiety z małych miast, którym marzą się wiele rzeczy?

Dziewczynki, które chodzą do szkół w małych miastach, często traktowane są inaczej niż chłopcy i rzadko zaszczepia się w nich przedsiębiorczość. Nie mają też one niestety wzorców zawodowych w domu, w którym ich mama lub babcia bardzo często nie pracują. Nie są one namawiane aż tak bardzo do pracy nad sobą oraz nie przekazuje im się komunikatów, że mogą osiągnąć wiele w sferze zawodowej. Często wręcz tłumaczy im się, że powinny skupić się na znalezieniu męża jak najwcześniej oraz szybkim urodzeniu dzieci.

Kobiety z małych miast, którym jednak udaje się wyjechać w poszukiwaniu pracy do większych miejscowości, muszą później wciąż liczyć się z niezrozumieniem ze strony bliskich, co może być dla nich demotywujące oraz zniechęcać je do dalszej kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *