Praca na Dolnym Śląsku

Kudowa Zdrój: miasto dla kuracjuszy czy pracowników?

Kudowa Zdrój

Kudowa–Zdrój to miasto mające status uzdrowiska położone w powiecie kłodzkim w województwie dolnośląskim. Dokładniej, leży ono na pograniczu Podgórza Orlickiego i Gór Stołowych. Kudowa ma znacznie łagodniejszy klimat niż miejscowości położone w Kotlinie Kłodzkiej, co czyni ją jeszcze atrakcyjniejszą dla kuracjuszy poszukujących odpoczynku od zgiełku miasta. Na stałe zamieszkuje ją około dziesięciu tysięcy mieszkańców, jednak rotacja ludności jest dość spora ze względu na znajdujące się w Kudowie- Zdroju sanatorium.

Szacunkowa stopa bezrobocia wynosiła w roku 2015 23,4%.  Ze względu na to, że jest to jedno z najpopularniejszych polskich uzdrowisk, to właśnie turystyka stała się najpopularniejszym działem gospodarki. Daje ona szansę znaleźć mieszkańcom zatrudnienie w Kudowie-Zdroju. Najwięcej podmiotów prowadzących działalność gospodarczą to kompleksy hotelowo–gastronomiczne, sanatoryjne oraz handlowe. Część jednak prowadzi również działalność produkcyjną. Nie trudno się domyślić, że Uzdrowisko jest jednym z największych pracodawców w mieście.

Jeśli ktoś ma trudności w znalezieniu pracy w Kudowie, powinien poszukać jej w okolicach. Liczne szlaki turystyczne powodują, że poza granicami miasta również znajduje się wiele przedsiębiorstw związanych z branżą turystyczną. Pracy szczególnie warto szukać na określony sezon. Wtedy też znacznie wzrasta jej podaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *