Praca na Dolnym Śląsku

Legnica miejscem pracy dla inżynierów

Legnica miejscem pracy dla inżynierów

Legnica to miasto na prawach powiatu, leżące na równinie legnickiej. Liczy ono ponad sto tysięcy mieszkańców, którzy nie mogą narzekać na brak pracy. Legnica słynie bowiem z przemysłu miedziowego, mimo że na terenie samego miasta nie działa żadna kopalnia. Zlokalizowane są w nim jednak liczne zakłady stale poszukujące wykwalifikowanych pracowników posiadających wiedzę związaną z wydobyciem oraz przetwórstwem miedzi.

Legnica przynależy do specjalnej strefy ekonomicznej, co powoduje, że jest jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów chcących ulokować swój kapitał w biznesie związanym z przemysłem miedziowym. W strefie działają jednak również przedsiębiorstwa z innych branż, takich jak: przemysł motoryzacyjny, spożywczy, meblowy, metalowy czy chemiczny. Bardzo duże szanse na zatrudnienie w Legnicy mają także osoby z inżynierskim wykształceniem związanym z branżą energetyczną, jako że w mieście działa duża elektrociepłownia.

Miasto jednak wspiera nie tylko duże zakłady przetwórcze, ale również start-upy. W ostatnim czasie zakończył się trwający kilka miesięcy projekt, któremu patronował prezydent miasta, mający na celu zachęcić do zakładania własnych firm uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nie trudno zatem zauważyć, że Legnica jest świetnym miejscem do pracy zarówno etatowej, jak i daje perspektywy do zmierzenia się z prowadzeniem własnej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *