Praca na Dolnym Śląsku

Mirsk stale przyciąga turystów zwiększając liczbę miejsc pracy

Mirsk stale przyciąga turystów

Mirsk to naprawdę niewielkie miasto, w którym mieszka zaledwie niecałe cztery tysiące mieszkańców. Położone jest w malowniczej okolicy powiatu lwóweckiego, nad rzeką Kwisą. Dokładniej, jest to Kotlina Mirska, czyli część Pogórza Izerskiego. Większe miasta w okolicy to Gryfów Śląski oraz Świeradów-Zdrój. Kiedyś słynął on z przemysłu włókienniczego, jednak zmiany ustrojowe spowodowały, że działające na tym rynku przedsiębiorstwo upadło. Tereny po nim są aktualnie częścią specjalnej strefy ekonomicznej wspierającej małe przedsiębiorstwa.

Bezrobocie w Mirsku jest naprawdę wysokie. Na 1000 osób pracuje w nim tylko 113. W związku z tym w 2015 roku bezrobocie wynosiło 59,6%. Było ono o zaledwie kilka procent mniejsze niż w latach poprzednich. Rosną jednak przeciętne wynagrodzenia brutto, a roku 2015 można było zarobić średnio 3 324 zł.

Aktualnie miasto stawia przede wszystkim na turystykę. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze okolic, jest to zdecydowanie dobry kierunek. Blisko położone Góry Izerskie przyciągają bowiem licznych turystów z Polski oraz z zagranicy. Do odwiedzenia samego miasta zachęca jego zabytkowy charakter. Można w nim znaleźć ponadto wiele miejsc noclegowych oraz lokali gastronomicznych. To właśnie branża turystyczna oferuje największą podaż na miejsca pracy w Mirsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *