Przejdź do treści

Niemcza miastem z tradycją

  • przez

Niemcza to miasto położone w województwie dolnośląskim, przynależące do powiatu dzierżoniowskiego. Zamieszkuje je około trzech tysiące mieszkańców. Jest przede wszystkim ośrodkiem usługowym dla regionu utrzymującego się głównie z turystyki. Przez Niemczę przebiegają dwa szlaki turystyczne chętnie uczęszczane przez miłośników pieszych wędrówek. Samo miasto jest miejscowością historyczną i może zachęcać ciekawą starodawną zabudową. Szczególnie wyjątkowe są mury obronne otaczające Niemczę, których historia sięga 1470 roku.

Niemcza to przede wszystkim ośrodek handlowo- usługowy gminy, jednak funkcjonuje w niej kilka zakładów przemysłu maszynowego, drzewnego, odzieżowego, spożywczego oraz dziewiarskiego. Pomimo wielu turystów napędzających popyt w Niemczy, musi się ona zmagać ze stosunkowo wysokim bezrobociem. W 2015 roku wynosiło ono aż 24,6%. Patrząc jednak wstecz i porównujące je z poprzednimi latami, trzeba zauważyć, że podaż pracy znacznie wzrosła. Jeszcze w 2004 roku wysokość rejestrowanego bezrobocia była równa 65,3%. Wraz ze wzrostem liczby pracujących rosną w Niemczy także zarobki. W 2015 roku średnie wynagrodzenie brutto w Niemczy wynosiło 3406 zł.

Osoby, które interesuje praca w Niemczy, powinny poszukać jej szczególnie w ośrodkach świadczących usługi turystyczne. W sezonie pojawia się sporo ofert pracy związanych z obsługą hoteli oraz etaty w gastronomii. Co jakiś czas, w związku z rotacją pracowników, mogą pojawiać się miejsca pracy w firmach zarządzających licznymi zabytkami w Niemczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.