Praca na Dolnym Śląsku

O co zapytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Wałbrzychu?

o co zapytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna kojarzy się wielu osobom przede wszystkim z tym, że to rekruter wypytuje nas o nasze doświadczenie, umiejętności oraz motywację do podjęcia pracy na wybranym przez nas stanowisku. Prawda jest jednak taka, że także osoby, które przyszły na rozmowę również mają prawo zadać wiele pytań rekruterowi. Jest to najlepszy sposób na rozwianie swoich wątpliwości związanych z pracą w Wałbrzychu. O co koniecznie powinniśmy zapytać, starając się o pracę?

Pierwsze pytanie, które warto zadać rekruterowi to pytanie o dalszy przebieg rekrutacji. Warto je zadać, aby wiedzieć, ile jeszcze rozmów czeka nas, aby dostać pracę oraz jaka jest polityka firmy, jeśli chodzi o czas odpowiedzi na zgłoszenia. Warto także dowiedzieć się, czy rekruter może wystawić nam odpowiedź zwrotną, jeśli nie dostaniemy się do dalszego etapu. Taka informacja może być bardzo cenna dla nas, jeśli zamierzamy starać się o pracę również w innej firmie.

Drugie pytanie, które możemy zdać rekruterowi to pytanie o możliwości rozwoju na wybranym przez nas stanowisku. Jest to bardzo taktyczne zapytanie, które pokazuje nas, jako osoby zaangażowane oraz chętne do poprawiania swoich umiejętności, a co za tym idzie, jako wartościowy materiał na pracownika. Pytanie takie pokaże również, że chcemy zostać w wybranej firmie na dłużej, co nie jest takie oczywiste w dzisiejszych czasach, za to bardzo doceniane przez pracodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *