Praca na Dolnym Śląsku

Obniżające się bezrobocie w Nowej Rudzie

obniżające się bezrobocie w Nowej Rudzie

Nowa Ruda to miejscowość położona w powiecie kłodzkim, będąca siedzibą gminy o tej samej nazwie. Zamieszkuje ją ponad 22,5 tysiąca mieszkańców. Jest częścią aglomeracji wałbrzyskiej oraz ponad gminnym ośrodkiem rozwoju administracyjno – edukacyjnego dla mikroregionu, w którym jest położona. W Nowej Rudzie bezrobocie utrzymuje się na wysokim poziomie, ale mieszkańcy mogą cieszyć się z widocznych w ostatnim czasie spadków. W roku 2012 wynosiło ono 27%, a już w 2015 spadło do 17,5%. Te znaczące zmiany na pewno cieszą niejednego mieszkańca, który chce pozostać w swojej rodzinnej miejscowości i nie szuka pracy poza jej granicami.

Nowa Ruda jeszcze do niedawna słynęła z kopani, w której wydobywano węgiel. Została ona jednak zamknięta w wyniku procesu restrukturyzacji w górnictwie. W przyszłości ma zostać ponownie otwarta, jako że chciałaby w nią zainwestować jedna z australijskich firm. Byłaby to ogromna szansa dla mieszkańców miasta na znalezienie nowego zajęcia oraz jeszcze znaczniejsze obniżenie poziomu bezrobocia. Szansę na zarobek mogłyby dostać zarówno osoby zainteresowane pracą pod ziemią, jak i w administracji oraz strukturach zarządzających.

Nowa Ruda jest także częścią specjalnej strefy ekonomicznej, która może przyciągać przedsiębiorców z Polski oraz z zagranicy. Powołanie jej jest jednym z wielu działań mających na celu promocję przedsiębiorczości w regionie. Podwyższenie ilości firm działających na terenie Nowej Rudy zdecydowanie pozwoli znaleźć zatrudnienie wielu osobom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *