Przejdź do treści

Praca: Dyrektor ds. controllingu kosztów

Ogłoszenie numer: 2574374, z dnia 2019-07-29

FABRYKA URZĄDZEŃ MECHANICZNYCH „CHOFUM” W CHOCIANOWIE SA

Spółka CHOFUM działa na rynku od 1845, specjalizujemy się w produkcji odlewów z żeliwa szarego (również specjalne żeliwo stopowe) oraz żeliwa sferoidalnego. Jesteśmy producentami tubingów do szybów górniczych i tuneli, dostarczamy odlewy do przemysłu maszynowego i zbiorników ciśnieniowych. Dzięki 170-letnim tradycjom metalurgicznym i odlewniczym, jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych odlewni w Europie. W związku z dynamicznym rozwojem, poszukujemy osoby na stanowisko:

Dyrektor ds. controllingu kosztów

Miejsce pracy: dolnośląskie / Chocianów

Opis stanowiska

  • Budowanie raportów i analiz,
  • Budżetowanie, prognozy oraz plany krótko i długoterminowe,
  • Zarządzanie płynnością finansową, pozyskiwanie finansowania,
  • Bieżąca kontrola kosztów i przychodów,
  • Wsparcie w kształtowaniu strategii finansowej Spółki oraz jej realizacja,
  • Zarządzanie ryzykiem,
  • Ustalanie zasad kalkulacji kosztów oraz zasad ich rozliczania,
  • Kontrolowanie i analizowanie kluczowych wskaźników finansowych, operacyjnych oraz rekomendowanie optymalnych rozwiązań,
  • Optymalizacja wydatków inwestycyjnych oraz przepływów pieniężnych,
  • Przygotowanie biznes planów, opiniowanie opłacalności podjętych inwestycji.

Wymagania

  • Minimum 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w obszarze finansów i controllingu,
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe - ekonomia, finanse lub pokrewne;
  • Bardzo dobre umiejętności analityczne, wyciąganie wniosków i prezentowanie rozwiązań na poziomie zarządczym;
  • Praktyczna wiedza z zakresu analiz ekonomiczno-finansowych oraz rachunkowości, w tym zarządczej;
  • Doskonałe zdolności organizacyjne, w tym planowanie, podejmowanie inicjatyw;
  • Wysokie umiejętności interpersonalne, w tym elastyczność w działaniu;
  • Bardzo dobra umiejętność posługiwania się pakietem Microsoft Office.

Oferujemy

  • Pracę pełną wyzwań w dynamicznym środowisku;
  • Atrakcyjne wynagrodzenie