Przejdź do treści

Praca: Inżynier sieciowy / Starszy inżynier sieciowy

Ogłoszenie numer: 6061347, z dnia 2021-12-13

Inżynier sieciowy / Starszy inżynier sieciowy

Miejsce pracy: dolnośląskie / Iwiny

Opis stanowiska

Podsumowanie pozycji na stanowisku:

Podlegając dyrektorowi pionu technicznego, inżynier zapewnia firmie wprawcie w realizacji projektów oraz utrzymanie istniejących infrastruktur własnych firmy oraz klientów. Rola służy jako wsparcie procesu realizacji i rozwoju technologicznego.

Podstawowe obowiązki:

  • Realizacja projektów sieciowych w infrastrukturze własnej firmy oraz klienta,
  • Administracja istniejących infrastruktur sieciowych oraz cykliczna modernizacja,
  • Diagnostyka zagadnień w złożonych infrastrukturach sieciowych,
  • Komunikacja i współpraca z dostawcami, klientami, członkami zespołu w celu doboru odpowiedniego rozwiązania oraz w celu eliminacji problemów,
  • Konfiguracja oraz wdrożenie rozwiązań dla transmisji danych, z wykorzystaniem SDN (Software Defined Network) oraz narządzi automatyzacji sieci,
  • Monitoring, identyfikacja i reakcja na zauważone zagadnienia oraz zagrożenia,
  • Analiza istniejących infrastruktur sieciowych,
  • Wdrażanie rozwiązań własnych firmy Dynacon (po serii szkoleń),
  • Przygotowanie oraz utrzymanie dokumentacji projektowej,
  • Udział w seminariach i konferencjach organizowanych przez firmę oraz partnerów,
  • Przydział stanowiska Inżynier sieciowy lub Starszy Inżynier sieciowy zależne od posiadanej wiedzy i umiejętności.

Dodatkowe obowiązki:

  • Wykonuje inne przypisane obowiązki,
  • W sytuacjach awaryjnych zastępuje personel w prostych czynnościach.

Odpowiedzialność

  • Stanowisko podlega dyrektorowi pionu technicznego,
  • Współpracuje bezpośrednio z personelem działu oraz klientami.

Wymagania

Doświadczenie i edukacja:

  • Wykształcenie wyższe techniczne.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • Znajomości technologii sieciowych, zagadnień z zakresu routingu (protokoły routingu bramy wewnętrznej oraz zewnętrznej, VRF, PBR, InterVlan Routing, protokoły bramy redundantnej, etc)  oraz przełączania (protokoły nadmiarowości, VLAN’y, prywatne VLAN’y, kontrola zasad dostępu, etc),
  • Doświadczenie w konfiguracji urządzeń aktywnych sieci, w tym umiejętności nieinwazyjnego rozpoznawania istniejącej topologii,
  • Umiejętności rozwiązywania problemów, zapewniając wysoką dostępność sieci,
  • Umiejętności myślenia analitycznego oraz procesowego,
  • Umiejętności pracy pod presją czasu,
  • Umiejętności pracy wielozadaniowej, wieloprojektowej
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego,
  • Dyspozycyjności,
  • Chęci ciągłego rozwoju, nauki, zdobywania nowego doświadczenia,
  • Zachowania prywatności i poufności,
  • Prawo jazdy Kat. B.

Mile widziane:

  • Certyfikaty poświadczające kwalifikacje na poziomie CCNP lub równoważnym,
  • Umiejętności programistyczne w dowolnym języku klasy Python.

Oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w polskiej firmie o stabilnej pozycji na rynku Żadnych umów śmieciowych,
  • Dłuższe podróże służbowe są planowane,
  • Wynagrodzenie i świadczenia: Wynagrodzenie jest proporcjonalne do kwalifikacji i doświadczenia,
  • HUB - DC GROUP ma doskonały pakiet świadczeń, w tym program zdrowotny, urlopowy i emerytalny,
  • HUB DC GROUP jest pracodawcą zapewniającym równe szanse,
  • Czas pracy jest zadaniowy,
  • Dostęp do holistycznej opieki pro zdrowotnej w ramach HUB - DC GROUP,
  • Możliwość rozwoju zawodowego i kompetencji w szerokim zakresie,
  • Systematyczny wzrost wynagrodzenia wraz z rozwojem kompetencji,
  • Możliwość udziału w szkoleniach,
  • Przyjazną atmosferę pracy,
  • Wydarzenia i spotkania firmowe,
  • Imprezy firmowe,
  • Parking dla pracowników,
  • Zapewnienie dostępu do samochodu do celów służbowych,
  • Niezbędne narzędzia do pracy,
  • Program poleceń pracowniczych,
  • Pełne zaplecze socjalne.