Przejdź do treści

Praca: Kierowca samochodu dostawczego

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
Kierowca samochodu dostawczego
Miejsce pracy: Sobótka
Numer: StPr/18/9637
OBOWIĄZKI:
do podstawowych obowiązków kierowcy samochodu należą m.in. prowadzenia pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (do 3,5 t), przygotowanie samochodu do jazdy i utrzymanie czystości, dbałość o odpowiedni załadunek i rozładunek towarów, zabezpieczenie ładunku przed zniszczeniem lub kradzieżą, dbanie o dotrzymania kodeksu drogowego i przepisy ruchu transportowego - warunek konieczny, sporządzanie protokołów odbioru towaru, przy wyjazdach zagranicznych dopełnianie formalności celnych, kierowca samochodu może prowadzić pojazd zarówno w kraju, jak i za granicą, ze względu na możliwość obsługiwania długich tras, w tym międzynarodowych, duża cześć czasu może być spędzona poza miejsce zamieszkania, często wymagana jest praca w nocy i/lub godzinach wczesnorannych (np. przy rozwożeniu towaru do sklepów), praca wymaga dużej koncentracji i uwagi (zmienne warunki na drodze), praca głównie w pozycji siedzącej i wymaga dużej siły mięśni przy kierowaniu pojazdem, może przeprowadzać przegląd wyposażenia samochodu, m.in. stan ogumienia, oświetlenia, hamulców, poziom benzyny, oleju, wody umowa o pracę na czas określony, proponowany okres zatrudnienia - 8-18 miesięcy oferta dostępna w sali F
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Kierowca samochodu dostawczego (wymagany staż - lata: 0, miesiące: 6)
Wykształcenie: podstawowe
Uprawnienia: aktualne badania lekarskie dla kierowców
Uprawnienia: PRAWO JAZDY KAT. B*

Wymagania dodatkowe:

Wykształcenie: gimnazjalne
Wykształcenie: zasadnicze zawodowe
Język: angielski, w mowie - A2 - niższy średnio zaawansowany, w piśmie - A2 - niższy średnio zaawansowany
Język: niemiecki, w mowie - A2 - niższy średnio zaawansowany, w piśmie - A2 - niższy średnio zaawansowany

Wymagania inne:

wykształcenie minimum podstawowe, doświadczenie w pracy na stanowisku kierowcy międzynarodowego kat. B (pojazdu o masie całkowitej do 3,5 tony) i w wykonywaniu podobnych czynności, co najmniej 1,5 lat, umiejętność skupienia uwagi przez dłuższy czas, umiejętność połączenia pracy związanej z wyjazdami z życiem rodzinnym, umiejętność zachowania racjonalnego myślenia z trudnych sytuacjach, sporządza protokoły dla odbiorców i dopełnianie formalności celnych, prawo jazdy kat. B, B1, dbanie o dotrzymania kodeksu drogowego i przepisy ruchu transportowego, pracownik musi mieć dobry stan zdrowia i brak nosicielstwa chorób zakaźnych, ograniczenia fizyczne uniemożliwiające długą pracę z pozycji siedzącej, aktualne badania lekarskie, znajomości języka niemieckiego (angielskiego) na poziomie A1 będzie dodatkowym atutem

Miejsce pracy:

Sobótka

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 100 PLN

KONTAKT:
W celu aplikowania prosimy przejść pod adres: https://www.praca.pl/kierowca-samochodu-dostawczego_2103598.html
Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu