Przejdź do treści

Praca: Księgowa / Księgowy ds. Wspólnot Mieszkaniowych

Ogłoszenie numer: 3376524, z dnia 2020-07-01

Klient portalu Praca.pl

Firma zajmie się zarządzaniem nieruchomościami - Wspólnoty Mieszkaniowe.

Księgowa / Księgowy ds. Wspólnot Mieszkaniowych

Miejsce pracy: dolnośląskie / Oleśnica

Opis stanowiska

  • kompleksowe prowadzenie księgowości Wspólnot Mieszkaniowych,
  • zakładanie kartotek nowych klientów oraz zarządzanie bazą klientów istniejących w systemie,
  • naliczanie i rozliczanie zaliczek eksploatacyjnych, na media, i funduszy inwestycyjno – remontowych,
  • przygotowywanie rocznych rozliczeń, sporządzanie sprawozdań finansowych dla Wspólnot Mieszkaniowych,
  • przygotowywanie przelewów w systemie bankowości elektronicznej oraz sprawdzanie faktur pod względem rachunkowym,
  • ewidencjonowanie wpłacanych zaliczek,
  • generowanie faktur sprzedaży,
  • uzgadnianie sald z kontrahentami,
  • obsługa rachunków bankowych Wspólnot Mieszkaniowych,
  • przygotowywanie rozliczeń z Urzędem Skarbowym CIT i PIT oraz z ZUS i Urzędem Miasta,
  • kontrola i prowadzenie windykacji należności w tym: przygotowywanie monitów, wezwań do zapłaty, bieżący kontakt z kancelariami prawnymi, komorniczymi,
  • porządkowanie i archiwizacja dokumentacji księgowej,
  • przygotowywanie wniosków kredytowych,
  • protokołowanie zebrań Wspólnot Mieszkaniowych
  • bieżąca obsługa klientów w zakresie księgowości (telefony, e-maile, pisma, spotkania),
  • wypełnianie deklaracji do Urzędu Miasta dotyczących odpadów komunalnych,
  • wypełnianie wniosków o przyznanie dodatków mieszkaniowych.

Wymagania

  • wykształcenie średnie lub wyższe ekonomiczne (kierunki: rachunkowość, finanse, zarządzanie lub pokrewne),
  • znajomość podstaw rachunkowości,
  • znajomość ustawy o własności lokali,
  • obsługa programu MS OFFICE (Word, Excel), obsługa programu GRANIT mile widziana,
  • doświadczenie w dziale księgowości Wspólnot Mieszkaniowych mile widziane,
  • dokładność, terminowość, zdolności analityczne,
  • umiejętność ustalania priorytetów, planowania i organizacji pracy.

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia/ samozatrudnienie/ umowy o pracę,
  • wynagrodzenie zależne od doświadczenia i ilości powierzonych do obsługi obiektów,
  • miejsce pracy -  biuro zleceniodawcy / pracodawcy w Oleśnic , po około pół roku pracy w biurze możliwa praca zdalna w pewnym wymiarze.