Przejdź do treści

Praca: Lider Zespołu Prawnego

Ogłoszenie numer: 2378987, z dnia 2019-04-14

Nasz Klient to szybko rozwijająca się organizacja, która już od ponad 10 lat kreuje trendy na polskim rynku. W związku z rozwojem poszukujemy profesjonalnego i doświadczonego Lidera zespołu prawnego. Profesjonalnego prawnika, który będzie mentorem dla zespołu prawnego.

Lider Zespołu Prawnego

Miejsce pracy: dolnośląskie / Wrocław lub Warszawa

Opis stanowiska

  • Nadzór, przygotowywanie, aktualizacja oraz recenzowanie wzorów umów, aneksów w tym szczególności OWU oraz dokumentów, pism i dokumentów wewnętrznych Spółki;
  • Wdrażanie najlepszych praktyk obsługi prawnej w Spółce;
  • Uczestnictwo w negocjacjach kontraktów oraz opiniowanie Umów od strony prawnej;
  • Przygotowywanie opinii prawnych i opracowań;
  • Prowadzenie potencjalnych postępowań sądowych;
  • Współpraca z zewnętrznymi kancelariami i koordynacja spraw prowadzonych przez kancelarie;
  • Wsparcie prawne organów Spółek, oraz funkcji biznesowych, a w szczególności zespółu utrzymującego relacje z klientami;
  • Prowadzenie i wspieranie zespołu prawnego;
  • Bieżąca współpraca z działami wewnętrznymi Spółki i pracownikami w zakresie realizacji bieżących zadań pod kątem zgodności z prawem;
  • Podnoszenie świadomości prawnej i wiedzy pracowników w zakresie zgodności z regulacjami, prawem i wiodącymi praktykami;
  • Monitorowanie zmian w prawie mających wpływ na bieżącą działalność Spółki;
  • Współpraca z działami prawnymi spółek wchodzących w skład Grupy.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe prawnicze oraz uprawnienia radcy prawnego lub adwokata;
  • Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w szczególności w obsłudze prawnej w spółkach i wdrażaniu najlepszych praktyk obsługi prawnej;
  • Znajomość regulacji prawnych istotnych dla działalności spółki, a w szczególności prawa gospodarczego, cywilnego i handlowego z szczególnym uwzględnieniem konstruowania umów w powyższych obszarach;
  • Mile widziana  praktyczna  znajomość przepisów z zakresu prawa zamówień publicznych, prawa e-commerce oraz prawa pracy z naciskiem na świadczenia pozapłacowe i ZFŚS;
  • Wysokie zdolności komunikacyjne i interpersonalne, dobra organizacja pracy, samodzielność;
  • Umiejętność jasnego formułowania myśli, myślenia strategicznego i analitycznego, łączenia faktów, formułowania wniosków, przygotowania notatek, redagowania oficjalnych pism do podmiotów trzecich, kontrahentów lub urzędów;
  • Umiejętność pracy w dynamicznym środowisku biznesowym i odznaczanie się podejściem biznesowym w realizacji projektów prawnych;
  • Dużym atutem Kandydatki/ta będzie znajomość języka angielskiego (w tym angielskiego prawniczego) w stopniu komunikatywnym.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w nowoczesnej i innowacyjnej organizacji, nastawionej na rozwój rozwiązań dla Klienta;
  • Możliwość rozwoju zawodowego w obszarze kierowania zakresem prawnym przedsiebiorstwa;
  • Pracę w doświadczonym zespole i organizacji o przyjaznej i wysokiej kulturze współpracy;
  • Profesjonalne narzędzia pracy: laptop, telefon służbowy;
  • Dodatkowe benefity: opieka medyczna, karta Multisport i kafeteria benefitów.