Przejdź do treści

Praca: Referent

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Dzierżoniów
Ogłoszenie o naborze Nr 54245

Warunki pracy

•Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie
•Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej
•Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym
•Stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe
•Budynek biurowy: siedziba Urzędu Skarbowego przy ul. Pocztowej 14 w Dzierżoniowie
•Budynek 3 kondygnacyjny bez windy
•Brak udogodnień dla osób niepełnosprawnych (np.: toalety)
•Podjazd dla osób niepełnosprawnych do budynku i pomieszczeń na parterze
•Przy budynku parking wewnętrzny (tylko dla pojazdów służbowych)
•Wejście na teren urzędu od strony ul. Pocztowej

Zakres zadań

  • Dokonywanie wstępnej formalnej i merytorycznej weryfikacji deklaracji i zeznań celem realizacji zadań w zakresie poboru podatków
  • Dokonywanie czynności sprawdzających dot. deklaracji i zeznań oraz czynności sprawdzających na zlecenie innych urzędów skarbowych celem ustalenia stanu faktycznego
  • Badanie zasadności zwrotu podatku oraz wydawanie postanowień w sprawach przedłużenia terminu zwrotu podatku celem zapewnienia wpływów budżetowych
  • Analizowanie ryzyka zewnętrznego i wewnętrznego, oświadczeń majątkowych oraz informacji o wydatkach i wartości zgromadzonego mienia w celu wytypowania podatników do kontroli podatkowej lub postępowania podatkowego
  • Pozyskiwanie informacji mogących mieć wpływ na powstanie obowiązku podatkowego oraz ustalenie zobowiązania podatkowego, w tym także z tytułu nieujawnionych źródeł w celu wytypowania podatników do kontroli podatkowej lub postępowania podatkowego
  • Analizowanie realizacji zadań w podstawowych obszarach działalności Urzędu Skarbowego, w celu dostarczenia bieżącej i rzetelnej informacji o realizacji zadań

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych
  • Umiejętność redagowania pism
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe