Przejdź do treści

Praca: Referent

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Wołów
Ogłoszenie o naborze Nr 63613

Warunki pracy

•Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie
•Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej
•Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym
•Stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe
•Budynek biurowy: siedziba Urzędu Skarbowego przy ul. Kościuszki 17 w Wołowie
•Przy budynku, na parkingu zewnętrznym, znajduje się miejsce oznaczone dla osób niepełnosprawnych
•Wejście do budynku od strony ul. Kościuszki 17 przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych
•Dojazd na wszystkie piętra zapewniony jest dźwigiem osobowym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych
•Na parterze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych
•Zaplecze socjalne

Zakres zadań

  • •Pozyskiwanie informacji mogących mieć wpływ na powstanie obowiązku podatkowego oraz ustalenie zobowiązania podatkowego, w tym także z tytułu nieujawnionych źródeł w celu wytypowania podatników do kontroli podatkowej lub postępowania podatkowego
  • •Zarządzanie ryzykiem zewnętrznym oraz identyfikacja obszarów zagrożeń w celu wypełniania obowiązków podatkowych i celnych
  • •Dokonywanie czynności sprawdzających dot. deklaracji i zeznań oraz czynności sprawdzających na zlecenie innych urzędów skarbowych celem ustalenia stanu faktycznego
  • •Badanie zasadności zwrotu podatku oraz wydawanie postanowień w sprawach przedłużenia terminu zwrotu podatku celem weryfikacji złożonych deklaracji ze stanem rzeczywistym
  • •Realizacja zadań związanych z wymianą informacji i międzynarodowa współpraca w sprawach podatkowych w celu właściwej realizacji zadań komórki organizacyjnej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • •Umiejętność obsługi aplikacji biurowych
  • •Umiejętność redagowania pism
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe