Przejdź do treści

Praca: Referent

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Strzelin
Ogłoszenie o naborze Nr 64838

Warunki pracy

•Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie
•Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej
•Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym
•Stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe
•Budynek biurowy: Urząd Skarbowy w Strzelinie, ul. Bolka I Świdnickiego 14, 57-100 Strzelin
•Budynek wielokondygnacyjny, wyposażony w dźwig osobowy
•Budynek przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim
•W budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych
•Parking przy budynku urzędu z ograniczoną ilością miejsc, z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych
•Wejście do budynku od strony ul. Bolka I Świdnickiego

Zakres zadań

  • Prowadzenie postępowań podatkowych w celu zapewnienia prawidłowego orzecznictwa podatkowego
  • Wnioskowanie o zabezpieczenie wykonania zobowiązań podatkowych w celu zminimalizowania ryzyka ich niewykonania
  • Wydawanie postanowień w sprawach przedłużenia terminu zwrotu podatku celem weryfikacji złożonych deklaracji ze stanem rzeczywistym
  • Orzekanie w zakresie zgody lub odmowy wydania zgody na przekazanie środków z rachunku VAT w celu prawidłowej realizacji zadań komórki organizacyjnej
  • Ewidencjonowanie wydanych rozstrzygnięć w odpowiednich ewidencjach bądź rejestrach w celu dostarczenia aktualnej informacji o wydanych rozstrzygnięciach

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego do 0,5 roku w pracy biurowej
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych
  • Umiejętność redagowania pism
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe