Przejdź do treści

Praca: Samodzielny księgowy

Ogłoszenie numer: 1991453, z dnia 06-06-2018

Osborne Engineering Sp. z o.o. we Wrocławiu zajmuje się produkcją i regeneracją łożysk ślizgowych, uszczelnień olejowych w tym również projektowaniem i ich modernizacją oraz dostarczaniem komponentów na życzenie klienta.

W chwili obecnej poszukujemy kandydata/ki na stanowisko samodzielny księgowy.

Dołącz do naszego zespołu, u nas możesz liczyć na rozwój, ciekawą pracę i codziennie nowe wyzwania.

Samodzielny księgowy

Miejsce pracy: / Wrocław

Opis stanowiska

  • Wspieranie pracy Głównego Księgowego
  • Wprowadzanie miesięcznych zapisów w księgach rachunkowych przy ścisłej współpracy z innymi działami (w tym faktury zakupowe, wyciągi bankowe, dokumenty kasowe oraz inne dokumenty księgowe itp.)
  • Wystawianie faktur sprzedażowych oraz sporządzanie rejestrów sprzedażowych
  • Przygotowanie danych do sporządzenia planowanych, cotygodniowych przepływów pieniężnych
  • Rozliczanie delegacji pracowniczych
  • Ewidencja dokumentów magazynowych PZ i RW, uzgodnienie stanu magazynu
  • Prowadzenie kasy PLN i kasy walutowej
  • Wprowadzania i księgowanie kosztów bezpośrednich w systemie (Access)
  • Przygotowanie i opracowanie danych do deklaracji INTRASTAT oraz deklaracji GUS
  • Prowadzenie rejestru dostaw oraz rejestru wysyłek
  • Wprowadzanie godzin pracy pracowników produkcyjnych do systemu
  • Zapewnienie kontroli finansowej zgodnie z polityką firmy
  • Uzgadnianie sald kont rachunkowych na koniec każdego miesiąca
  • Przestrzeganie wymagań systemów i procedur jakości
  • Przestrzeganie wymagań systemów i procedur w zakresie BHP

Wymagania

  • Wykształcenie kierunkowe licencjackie lub wyższe albo równoważne
  • Profesjonalne kwalifikacje z co najmniej 3 letnim doświadczeniem w księgowości
  • Wysoki poziom umiejętności analitycznych, liczbowych i finansowych
  • Planowanie zadań, umiejętności organizacyjne własnej pracy dla zapewnienia realizacji wymaganych zadań, przestrzegania terminów wykonania zadań przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej ich jakości
  • Umiejętność przekazywania finansowych i niefinansowych koncepcji i informacji innym pracownikom
  • Szeroka wiedza z zakresu rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych, arkuszy kalkulacyjnych i systemów informatycznych do raportowania.
  • Zrozumienie technologii informatycznych, w tym sprzętu, oprogramowania i rozwiązań sieciowych

Oferujemy

  • Umowę o pracę na czas nieokreślony (poprzedzoną umową na 3-miesięczny okres próbny)
  • Zarobki uzależnione do umiejętności
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dodatkowe ubezpieczenie
  • Karta benefit „MULTISPORT”
W celu aplikowania prosimy przejść pod adres: https://www.praca.pl/samodzielny-ksiegowy_1991453.html