Praca: Specjalista elektryk ds. systemów bezpieczeństwa pożarowego

Dział Infrastruktury Technicznej Politechniki Wrocławskiej poszukuje kandydatów na stanowisko:

Specjalista elektryk ds. systemów bezpieczeństwa pożarowego
Miejsce pracy: Wrocław
Zadania:

Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku będzie odpowiedzialna za nadzór nad eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku EKSPLOATACJI.

Zakres obowiązków:
  • eksploatacja uczelnianych sieci, instalacji i związanych z nimi urządzeń w branży teletechnicznej, niskoprądowej (SSP, DSO, SUG) zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • przeprowadzanie konserwacji urządzeń, instalacji systemów pożarowych, dźwiękowych systemów ostrzegawczych, stałych urządzeń gaśniczych zgodnie z wiedzą techniczną i obowiązującymi przepisami,
  • prowadzenie oględzin i pomiarów oraz opracowania protokołów z pomiarów w zakresie posiadanych uprawnień zapisanych w aktualnym świadectwie kwalifikacji,
  • szkolenie pracowników z zakresu obsługi systemów pożarowych, dźwiękowych systemów ostrzegawczych, systemów oddymiania,
  • analiza otrzymanych dokumentacji projektowych na zgodność z wydanymi technicznymi warunkami oraz obowiązującymi przepisami,
  • diagnoza i szybkie usunięcie powstałych usterek,
  • nadzór nad pracami firm zewnętrznych w zakresie wykonania systemów SSP, DSO, oddymiania, SUG,
  • współpraca z innymi komórkami Uczelni.
Wymagania:
  • wykształcenie średnie zawodowe o kierunku elektrycznym, elektroenergetycznym, elektronicznym lub pokrewne,
  • aktualne świadectwo kwalifikacji na stanowisku EKSPLOATACJI E-1 w zakresie obsługi i konserwacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu nie wyższym niż 1KV,
  • umiejętność czytania rysunku technicznego i schematów elektrycznych,
  • świadectwa kwalifikacyjne ukończenia kursów branżowych systemów bezpieczeństwa pożarowego SSP i DSO (Polon Alfa, Bosch, Schrack Seconet),
  • mile widziane doświadczenie w dziale utrzymania ruchu,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • kreatywność, komunikatywność i zaangażowanie w realizację zadań,
  • umiejętność rozwiązywania problemów technicznych pod presją czasu,
  • gotowość do pracy w systemie zmianowym (dwie zmiany),
  • gotowość do prac interwencyjnych w momencie powstałego alarmu czy uszkodzenia.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie na prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • szkolenia umożliwiające dalszy rozwój i podnoszenie kwalifikacji,
W celu aplikowania prosimy przejść pod adres: https://www.praca.pl/specjalista-elektryk-ds-systemow-bezpieczenstwa-pozarowego_2019015.html
Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).