Praca: Specjalista / Inżynier ds. zintegrowanego systemu zarządzania (ISO)

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia obecnie 12100 pracowników, obroty grupy wynoszą 2,37 mld euro. Viessmann jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.
Viessmann kładzie szczególny nacisk na odpowiedzialne działanie. We wszystkich procesach zwracamy uwagę na technologie przyjazne środowisku naturalnemu oraz wspieramy zastosowanie energii odnawialnych.
Zakład w Legnicy istnieje od 2000 roku, zatrudnia ponad 700 pracowników i dostarcza podzespoły dla Grupy Viessmann, produkowane w oparciu o Lean Management oraz szeroko rozwiniętą giełdę pomysłów pracowniczych.
Specjalista / Inżynier ds. zintegrowanego systemu zarządzania (ISO)
Miejsce pracy: Legnica

Zakres obowiązków:
  • wsparcie Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania w realizacji zadań i obowiązków, w tym w szczególności w zakresie następujących obszarów:
  • organizacja i nadzór nad przeprowadzaniem audytów wewnętrznych Zintegrowanego Systemu Zarządzania jakością, środowiskowego oraz energetycznego; w przyszłości BHP (2022/2023)
  • udział w audytach zewnętrznych i organizacja ich przebiegu
  • przygotowywanie dokumentów na przegląd zarządzania oraz sporządzanie z niego raportów
  • opracowywanie i aktualizacja dokumentów ZSZ
  • opiniowanie projektów regulacji wewnętrznych przedkładanych na posiedzenie Zarządu w zakresie zgodności z wymaganiami ZSZ oraz zasadami dotyczącymi opracowywania dokumentów
  • przeprowadzanie audytów wewnętrznych ZSZ i sporządzanie z nich raportów
  • aktualizacja mapy procesów we współpracy z właścicielami procesów
  • przygotowywanie raportów i analiz w zakresie funkcjonowania ZSZ oraz potrzeb związanych z jego doskonaleniem
  • przygotowywanie opisów przedmiotu zamówienia na usługi oraz monitorowanie realizacji zamówień realizowanych w ramach ZSZ
  • administrowanie systemem informatycznym wspierającym ZSZ w tym monitorowanie poprawności jego funkcjonowania
  • realizacja zadań wynikających z prowadzonych projektów i wdrożeń, w których uczestniczy Zespół ds. ZSZ w tym wdrożeń systemów zarządzania opartych na normach ISO
  • prowadzenie szkoleń dla pracowników z zakresu ZSZ
  • prowadzenie ewidencji jakościowej i ilościowej odpadów
  • nadzór nad gospodarką ściekami, recyklingiem, emisją zanieczyszczeń do atmosfery
  • nadzór nad gospodarką odpadami (w tym komunalnymi) oraz przygotowaniem raportów
  • wymaganych przez przepisy dotyczące ochrony środowiska

Nasze oczekiwania:
  • wykształcenie wyższe
  • minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w utrzymywaniu systemów zarządzania, w tym systemu zarządzania jakością oraz środowiskiem
  • znajomość norm ISO 9001:2015; ISO 14001:2015 - wymóg konieczny
  • doświadczenie w przeprowadzaniu audytów wewnętrznych wg norm ISO;
  • certyfikat audytora wewnętrznego systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2015 oraz certyfikat audytora wewnętrznego systemu zarządzania środowiskowego wg normy ISO 14001:2015
  • mile widziany audytor wewnętrzny systemu zarządzania BHP wg normy ISO 45001:2018, oraz ISO 50001:2018
  • mile widziane doświadczenie we wdrażaniu systemów zarządzania oraz pracy w zespołach projektowych
  • mile widziane doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów lub prezentacji
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz dokładnej i szczegółowej analizy oraz weryfikacji danych
  • umiejętność współpracy w zespole oraz bardzo dobrej organizacji pracy własnej i zarządzania czasem
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym (B1/B2) - wymóg konieczny
Oraz
  • konkurencyjne wynagrodzenie
  • dofinansowanie karty Multisport
  • wspólne wyjazdy
  • stabilność - umowa o pracę
  • wsparcie aktywności sportowych
  • coroczną imprezę
  • prywatna opieka medyczna dla Ciebie i Twoich bliskich
  • dofinansowanie obiadów
  • inne świadczenia
  • możliwości rozwoju zawodowego
  • bilety do kina i teatru oraz na lokalne koncerty
  • przyjazną atmosferę
  • dofinansowanie nauki języków obcych