Przejdź do treści

Praca: Specjalista

Urząd Statystyczny we Wrocławiu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 25821

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- obsługa komputera powyżej 4 godzin,
- praca administracyjno-biurowa.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca przy komputerze,
- oświetlenie naturalne i sztuczne,
- możliwość poruszania się po budynku – obecność wind,
- drzwi odpowiedniej szerokości dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,
- wejście do budynku bez barier architektonicznych,
- odpowiednio dostosowana 1 toaleta dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • współudział w pracach związanych z realizacją badania miesięcznego z zakresu statystyki produktowej, w tym prowadzenie prac usprawniających realizację badań;
  • interpretowanie opisów symboli wyrobów i usług zawartych w nomenklaturze PRODPOL m.in. w ramach współpracy z obszarem realizacji badań Urzędu;
  • zgłaszanie uwag dotyczących miesięcznej nomenklatury PRODPOL do jednostki autorskiej Głównego Urzędu Statystycznego, w tym weryfikowanie tworzonych kluczy i słowników;
  • administrowanie aplikacji do opisu realizacji badań (ARA) w zakresie badania miesięcznego ze statystyki produktowej oraz bieżąca współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu;
  • współudział w pracach związanych z administrowaniem aplikacji "Baza Słów Kluczowych" .

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1,5 roku w administracji publicznej lub do 1 roku w obszarze prac analitycznych lub w obszarze metodologii badań statystycznych
  • Umiejętność współpracy, analitycznego myślenia.
  • Kreatywność.
  • Wysoki poziom kultury osobistej.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.
  • Znajomość programu Excel.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

    W celu aplikowania prosimy przejść pod adres: https://www.praca.pl/specjalista_1959352.html