Przejdź do treści

Praca: Starszy kontroler skarbowy

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy kontroler skarbowy
Miejsce pracy: Wałbrzych
Ogłoszenie o naborze Nr 55828

Warunki pracy

•Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie
•Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej
•Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym
•Stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe
•Budynek biurowy: Urząd Skarbowy w Wałbrzychu, ul. Uczniowska 21, 58-306 Wałbrzych
•Budynek wielokondygnacyjny z dźwigiem osobowym na potrzeby osób niepełnosprawnych umożliwiających swobodne poruszanie się
•Wejścia do budynku przystosowane dla osób niepełnosprawnych
•Przy budynku parking zewnętrzny, z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • Prowadzenie postępowań podatkowych w celu ustalenia bądź określenia zobowiązania podatkowego
  • Prowadzenie postępowań w sprawie wniosków o stwierdzenie nadpłaty w celu realizacji zadań w zakresie poboru podatków
  • Terminowe ewidencjonowanie wydanych rozstrzygnięć w odpowiednich ewidencjach bądź rejestrach w celu dostarczenia aktualnej informacji o poborze podatków

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku w obszarze stosowania przepisów prawa podatkowego
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych
  • Umiejętność redagowania pism
  • Dobra znajomość przepisów prawa podatkowego
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi systemów informatycznych funkcjonujących w resorcie finansów wymaganych na danym stanowisku