Przejdź do treści

Praca: Starszy specjalista

Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 29048

Warunki pracy

- praca biurowa przy monitorze ekranowym w wymiarze powyżej 4 godzin dziennie;
- budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych;
- praca w pokoju, który jest klimatyzowany;
- narzędzia pracy: komputer i sprzęt biurowy;
- praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu;
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • wykonywanie standardowych i niestandardowych ekspertyz inżynierskich, opartych na obliczeniach i analizach kompatybilnościowych;
  • opracowywanie algorytmów obliczeń kompatybilnościowych i procedur oceny technicznej stacji radiokomunikacyjnych i radiodyfuzyjnych, w tym procedur koordynacji międzynarodowych, wykorzystywanych w procesie oceny technicznej krajowych i zagranicznych przydziałów częstotliwości;
  • wykonywanie prac analityczno-projektowych związanych z tworzeniem nowych i rozbudową istniejących systemów informatycznych oraz aplikacjami inżynierskimi, wspomagającymi proces zarządzania widmem częstotliwości radiowych w UKE;
  • uczestnictwo w przygotowaniu lub opiniowaniu projektów krajowych i zagranicznych aktów normatywnych w zakresie merytorycznym wydziału;
  • uczestnictwo w pracach organizacji i grup międzynarodowych zajmujących się gospodarką i inżynierią widma (ITU, CEPT);
  • przygotowywanie propozycji odpowiedzi na zapytania klientów krajowych i zagranicznych w sprawach związanych z wykorzystaniem częstotliwości w Polsce.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu telekomunikacji lub pokrewne;
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1;
  • znajomość przepisów ustawy Prawo telekomunikacyjne;
  • znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego;
  • znajomość przepisów ustawy o radiofonii i telewizji;
  • znajomość zagadnień w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej i gospodarki zasobami częstotliwości;
  • znajomość obsługi programów MS Access oraz MS Excel;
  • umiejętność interpretacji przepisów i stosowania prawa w praktyce;
  • posiadanie kompetencji: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

    W celu aplikowania prosimy przejść pod adres: https://www.praca.pl/starszy-specjalista_2001680.html