Praca na Dolnym Śląsku

Oleśnica wspiera bezrobotnych po 50 roku życia

Oleśnica wspiera bezrobotnych po 50 roku życia

Oleśnica to miasto zamieszkiwane przez 37 460 mieszkańców zajmujące powierzchnię 21 km kwadratowych. Położone jest na Nizinie Śląskiej. W porównaniu z innymi miastami w regionie ma znacznie niższe bezrobocie. W 2015 roku wynosiło mniej niż średnie rejestrowane bezrobocie w całym województwie dolnośląskim, a dokładnie 8,2%. Taki stosunkowo niski wskaźnik powoduje, że Oleśnica jest jednym z miast, w których naprawdę warto szukać pracy. Jednak jak w każdym innym mieście, pojawiają się trudności z aktywizacją bezrobotnych, którzy ukończyli pięćdziesiąty rok życia.

Aby namówić przedsiębiorców do zatrudnienia starszych osób, Urząd Pracy przewidział ciekawe formy dofinansowań wynagrodzeń. Mogą one przysługiwać przez dwanaście, a nawet dwadzieścia cztery miesiące. Te pierwsze dotyczące przypadku zatrudnienia osób, które ukończyły pięćdziesiąt, ale nie mają jeszcze lat sześćdziesięciu. Dłuższe natomiast dotyczą osób, które już ukończyły sześćdziesiąty rok życia. Wysokość dofinansowania nie może przekroczyć jednak połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę miesięcznie.

Takie działania zdecydowanie mogą zachęcić do współpracy ze starszymi, szczególnie jeśli brakuje im niewiele do osiągnięcia liczby przepracowanych lat niezbędnych do otrzymywania emerytury. Aktywizowanie osób, z których często rezygnuje się jako z potencjalnych pracowników, na pewno pozwoli jeszcze bardziej obniżyć poziom bezrobocia w Oleśnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *