Praca na Dolnym Śląsku

Polanica-Zdrój wciąż z wysokim poziomem bezrobocia

Polanica Zdrój z wysokim poziomem bezrobocia

Polanica – Zdrój to miasto położone w powiecie kłodzkim, w województwie dolnośląskim. Znajduje się ono u zbiegu Gór Stołowych oraz Gór Bystrzyckich, w dolinie Bystrzycy Dusznickiej. Znane jest ono szeroko wśród korzystających z jego zalet kuracjuszy, odwiedzających Polanicę w celu poprawienia stanu zdrowia oraz odpoczynku od codziennego życia w mieście. Na stałe w uzdrowisku mieszka prawie sześć i pół tysiąca mieszkańców, którzy niestety nie zawsze mogą cieszyć się z takiego komfortu jak przyjeżdżający, gdyż muszą zmagać się ze stosunkowo wysokim poziomem bezrobocia.

Zarejestrowane bezrobocie w Polanicy – Zdrój w roku 2015 wynosiło 18,9%. Było to o ponad dziesięć punktów procentowych więcej niż w przypadku bezrobocia rejestrowanego w tym roku na terenie całego województwa dolnośląskiego. Sprawy nie ułatwia fakt, że Polanica nie posiada swojego Powiatowego Urzędu Pracy, a jedynie oddział urzędu kłodzkiego, co powoduje, że mieszkańcy mają utrudniony dostęp do wsparcia z zakresu szukania zatrudnienia, jak również do różnorodnych szkoleń mających na celu aktywizację oraz zwiększanie kompetencji bezrobotnych.

Ze względu na stały napływ kuracjuszy do Polanicy warto przejrzeć oferty związane bezpośrednio z pracą w uzdrowisku. Potrzebuje ono pracowników właściwie przez cały rok, jednak zapotrzebowanie to zwiększa się wraz ze wzrostem ruchu turystycznego w okresie letnim. Może to być szansa na znalezienie zajęcia przynajmniej na określony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *