Praca na Dolnym Śląsku

Pracownik bez doświadczenia najlepszym wyborem dla pracodawcy w Zgorzelcu

pracownik bez doświadczenia najlepszym wyborem dla pracodawcy

Powszechnie uważa się, że duże doświadczenie zawodowe, odbyte kursy i działalność w wielu kołach naukowych postrzegana jest przez każdego pracodawcę w Zgorzelcu jako ogromny plus wyróżniający kandydatów na tle innych osób. Nie zawsze jednak tak jest. Zdarza się bowiem, że pracodawcy chętniej zatrudniają osoby z niewielkim, a nawet zerowym doświadczeniem. Dlaczego tak się dzieje?

Generalnie doświadczony pracownik może wnieść do naszej firmy zupełnie nową wartość. Zdarza się jednak, że jego wcześniejsze przyzwyczajenia oraz przekonania wyniesione z poprzednich instytucji wcale nie przyczynia się do rozwoju, a wręcz przeciwnie, wpływa negatywnie na cały zespół. W związku z tym wiele firm ceni sobie młode, jeszcze nieukształtowane osoby, które można przyuczyć do pracy według zasad własnej firmy. Przedsiębiorstwa, które mają taki sposób działania, szczególnie zwracają uwagę na lojalność zatrudnionych pracowników, gdyż zależy im na tym, aby zatrudnieni zostawali w firmie jak najdłużej.

Pracownik z niewielkim doświadczeniem to też dla firmy w Zgorzelcu znacznie niższe koszty utrzymania. Zwykle nie wymaga on aż tak wysokiego wynagrodzenia, jak ktoś z bogato wypełnionym CV, a może mieć świeższe spojrzenie na wiele aspektów, większą motywację do pracy oraz chęć rozwoju. Dlatego też, jeśli interesuje nas praca w Zgorzelcu, ale nie mamy jeszcze czym się pochwalić w naszych dokumentach aplikacyjnych, nie powinniśmy się od razu zrażać i z pewnością siebie aplikować na staże, a nawet stanowiska juniorskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *