Praca na Dolnym Śląsku

Świdnica skutecznie zwalcza bezrobocie

Świdnica skutecznie zwalcza bezrobocie

Świdnica to miasto w województwie dolnośląskim, będące siedzibą powiatu świdnickiego. Położone jest ono nad rzeką Bystrzycą, na Przedgórzu Sudeckim. W niedalekiej odległości znajdują się również Góry Wałbrzyskie. Miasto zostało wpisane na światową listę UNESCO, a to dzięki atrakcji turystycznej, jaką jest 350-letni kościół. Powierzchnia miasta wynosiła w roku 2012 21,76 kilometra kwadratowego, z czego 41% zajmowały użytki rolne.

Rynek pracy w Świdnicy przeszedł znaczną transformację po zmianie ustrojowej. Upadło wtedy wiele zakładów, które dawały pracę mieszkańcom. Aktualnie Świdnica prężniej się rozwija ze względu na funkcjonującą w niej Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Przyciąga ona wielu inwestorów polskich oraz zagranicznych, dzięki czemu w mieście znajdują się zakłady produkujące urządzenia klimatyzujące, tkaniny techniczne, czy też produkcja drabin oraz rusztowań aluminiowych. Dzięki stałym działaniom mającym poprawić jakość funkcjonowania przedsiębiorstw w ramach strefy, w Świdnicy przybywa miejsc pracy.

Bardzo prężnie działa w mieście również Powiatowy Urząd Pracy. Na jego stronie można znaleźć aktualne informacje na temat bezrobocia, miesiąc po miesiącu. W maju 2017 roku pozyskał on łącznie 903 wolne miejsca pracy, co przyczyniło się do zmniejszenia liczby bezrobotnych o 208 osób w porównaniu z poprzednim miesiącem. Z jego inicjatywy zostały również zorganizowane strzegomskie oraz świebodzickie targi pracy. Tym samym na koniec kwietnia 2017 roku, rejestrowana stopa bezrobocia w powiecie świdnickim wynosiła 7,9%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *