Praca na Dolnym Śląsku

Szukasz pracy w Sycowie? Sprawdź jakie zainteresowania wpisałeś do CV!

szukasz pracy w Sycowie

Bardzo często nie przywiązujemy dużej wagi do tego, co wpisujemy w CV jako nasze zainteresowania. Uważamy, że jest to mało ważna kategoria, która nie ma wpływu na zatrudnienie, gdyż nie odnosi się do naszych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych. Zwykle jednak zbyt mało doceniamy rolę zainteresowań w staraniu się o pracę w Sycowie. Pracodawca może bowiem zwracać dużo większą uwagę na te informacje, niż nam się wydaje.

Aplikując o pracę w Sycowie, musimy pamiętać o tym, że nie tylko my chcemy otrzymać wymarzone stanowisko. Często zdarza się tak, że do rekrutera spływa bardzo wiele podobnych CV, z których wynika, że kandydaci mają zbliżone doświadczenia. Jeśli zatem pracodawca ma wybrać jedną konkretną osobę na dane miejsce pomiędzy chętnymi o podobnym doświadczeniu, zacznie zwracać uwagę na inne elementy CV. W pierwszej kolejności będą to właśnie zainteresowania. Być może chętniej wybierze kogoś, o podobnych gustach do niego. W pracy przecież liczą się nie tylko nasze kompetencje, ale również to, czy będziemy dogadywać się ze współpracownikami. Jeśli mamy podobne zainteresowania, być może łatwiej będzie nam się porozumieć na co dzień oraz będziemy mieć wspólne tematy do rozmowy.

Wysłać CV do jednej z firm w Sycowie trzeba też pamiętać o tym, że wielu pracodawców analizuje nasze zainteresowania pod kątem naszych cech charakteru. Jeśli na przykład lubimy sporty ekstremalne, być może będziemy bardziej skłonni do podejmowania ryzykownych decyzji. Natomiast jeśli wolimy literaturę, być może lepiej się skupiamy na zadaniach przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *