Praca na Dolnym Śląsku

Targi Pracy w Polkowicach

targi pracy w Polkowicach

Polkowice to miasto położone w województwie dolnośląskim, będące siedzibą gminy o tej samej nazwie. Mieszka w nim ponad 22 tysiące osób, które mają bardzo dobrą sytuację na rynku pracy. W Polkowicach bowiem rejestrowane jest stosunkowo niskie bezrobocie, niższe niż w skali całego województwa. W roku 2015 wynosiło zaledwie 5,5%, podczas gdy na terenie Dolnego Śląska wynosiło  8,5%. Co więcej, liczba ta z każdym rokiem się zmniejsza, a wraz z tym rośnie przeciętne wynagrodzenie brutto. W 2015 roku było ono wyższe niż przeciętne wynagrodzenie brutto rejestrowane na terenie całego województwa. Było to aż 4431 zł.

Mimo tej dobrej sytuacji mieszkańców, Urząd Pracy nie poprzestaje we wspieraniu tych, którzy nie znaleźli pracy do tej pory. Jedną z form mających utrzymywać podaż pracy są organizowane co roku targi pracy. W roku 2017 odbędą się one w październiku i będzie to już szósta edycja tej inicjatywy.  Już teraz urząd zachęca przedsiębiorców do wpisania daty w kalendarz.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na możliwość darmowego skorzystania ze stoisk wystawienniczych, a dodatkowo na promocję w mediach lokalnych, na uczelniach oraz w innych instytucjach publicznych. Organizator zaprasza szczególnie osoby, które poszukują nowej pracy lub chcą zmienić obecne zajęcie. Mile widziani się również poszukujący pierwszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *