Praca na Dolnym Śląsku

W czym pomoże Urząd Pracy w Świerzawie?

w czym pomoże urząd pracy w Świerzawie

Mieszkańcy mniejszych miast takich jak Świerzawa, kiedy myślą o poszukiwaniu pracy, zwykle kierują swoje kroki do Urzędu Pracy. Jest to bardzo popularny sposób poszukiwania zatrudnienia wśród osób mniej zamożnych oraz tych mniej wykształconych, które poszukują prostych zajęć, często niewymagających dużego doświadczenia. Urząd Pracy w Świerzawie to jednak nie tylko miejsce, w którym można przeglądać ogłoszenia o pracę. Na co jeszcze mogą liczyć mieszkańcy Świerzawy, kiedy udają się do urzędu?

Urząd Pracy w Świerzawie to oddział Urzędu w Złotoryi. Pomaga on znaleźć zatrudnienie tym, którzy gorzej radzą sobie na rynku pracy. W urzędzie znajdziemy aktualnie dostępne oferty pracy nie tylko w Świerzawie, ale również w okolicznych miejscowościach. Popularne są także oferty skierowane do osób chcących wyjechać za granicę po to, aby sobie dorobić. Oprócz ofert pracy urząd pomaga także bezrobotnym, oferując darmowe doradztwo zawodowe. Obejmuje ono pomoc w wyborze odpowiedniego zawodu oraz planowanie swojej kariery zawodowej w dalszym okresie. Z poradnictwa takiego mogą skorzystać wszystkie osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie.

Urząd organizuje również regularne eventy, które mają za zadanie łączyć pracodawców z kandydatami do pracy. Jednym z takich wydarzeń jest chociażby Ogólnopolski Tydzień Kariery, w ramach którego w Złotoryi odbywają się targi edukacyjno-zawodowe. Podczas targów prezentują się pracodawcy oraz przedstawiciele szkół z gminy i nie tylko. Każdy, kto od dawna nie może znaleźć pracy w regionie, powinien udać się do Urzędu Pracy. Być może znajdzie interesujące go ciekawe oferty zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *