Praca na Dolnym Śląsku

W jakim kierunku rozwija się Lubawka?

w jakim kierunku rozwija się Lubawka

Lubawka to miasto położone w województwie dolnośląskim, które zamieszkuje ponad sześć tysięcy mieszkańców. Należy do powiatu kamiennogórskiego i jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej o tej samej nazwie. Jego mieszkańcy mogą cieszyć się z obniżającego się z każdym rokiem poziomu bezrobocia. Jeszcze w roku 2004 wynosiło ono aż 57,3% i było sporo ponad dwa razy wyższe niż średni poziom w całym województwie dolnośląskim. W 2015 roku wynosiło ono już do 19,1%, co pozwala przewidywać, że w kolejnych latach będzie dalej systematycznie się obniżać. Wzrasta natomiast średnie wynagrodzenie brutto w Lubawce. W 2002 roku wynosiło ono zaledwie 1728 zł brutto, zaś w 2015, 3260 zł.

Największy potencjał Lubawki widać w branży przemysłowej. Jest to dobre miejsce w gminie do rozwoju drobnej wytwórczości, ale także turystyki oraz rolnictwa i leśnictwa. Aktualnie w gminie Lubawka możliwa jest praca w zakładach z branży meblowej, metalowej oraz przy produkcji wyrobów termoizolacyjnych, uszczelniających oraz gumowych. Wiele osób znajduje również zajęcie w kopalni porfiru.

Miasto stara się przyciągnąć inwestorów szczególnie terenami przeznaczonymi pod rozwój branży turystycznej. Górzysty obszar gminy pozwala na wykorzystanie go pod stworzenie infrastruktury do uprawiania sportów zimowych oraz letnich. Rozwój w tym zakresie mógłby znacznie zwiększyć podaż pracy, której stale poszukują mieszkańcy Lubawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *