Praca na Dolnym Śląsku

Wady i zalety zatrudniania młodego pracownika

wady i zalety zatrudniania młodego człowieka

Młodzi pracownicy postrzegani są jako główny potencjał na rynku pracy. Są oni dużo chętniej zatrudniani niż emeryci i to często na nich stawiają pracodawcy z małych miast, takich jak Jelcz-Laskowice. Zatrudnianie młodych osób ma mnóstwo zalet, ale również kilka wad. Czy zatem współpraca z takim młodym człowiekiem to najlepszy wybór dla pracodawców?

Do największych zalet zatrudniania młodych osób należy przede wszystkim ich wynagrodzenie. Większość początkujących na rynku pracy nie oczekuje bowiem wysokiego wynagrodzenia, a co za tym idzie, są znacznie niższym kosztem dla prowadzącego działalność w Jelczu-Laskowicach. Stawiają oni przede wszystkim na nabywanie doświadczenia oraz uczenie się nowych rzeczy. Dużą zaletą młodego pracownika jest też jego energia oraz pozytywne podchodzenie do wykonywania swoich obowiązków. Chętnie generują oni również zupełnie nowe pomysły, gdyż mają świeże spojrzenie na wiele spraw. Sprawdzają się również w przypadku prac fizycznych.

Minusem zatrudniania młodych osób jest jednak to, że mają oni niewielkie doświadczenie oraz często są znacznie mniej lojalnymi pracownikami. Nie wszyscy są również gotowi na ciężką pracę, a co za tym idzie, często szybko rezygnują z nowego stanowiska w Jelczu-Lasowicach, kiedy okazuje się, że pracodawca oczekuje od nich pracy w nietypowych godzinach lub też wykonywania bardziej obciążających obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *