Praca na Dolnym Śląsku

Wąsosz promuje przedsiębiorczość wśród młodych

Wąsosz promuje przedsiębiorczość wśród młodych

Wąsosz to miasto położone w gminie o tej samej nazwie, znajdującej się w północnej części województwa dolnośląskiego. Graniczy ona z województwem wielkopolskim, a od Wrocławia dzieli ją około 80 kilometrów. Przez miasto przepływają rzeki: Orla oraz Barycz. To właśnie im zawdzięcza nazwę Wąsosz, która oznacza “zbieganie się”, w tym przypadku właśnie rzek.

Wąsosz to głównie ośrodek usługowy. Działa w nim tylko drobny przemysł związany z produkcją powozów konnych oraz przetwórstwo metalu i drzewa. Wolny rozwój przedsiębiorczości przyczynia się do utrzymywania się wysokiej rejestrowanej stopy bezrobocia. W 2015 roku wynosiła ona aż 59%. Mimo że w mniejszych miastach brak pracy to dość powszechny problem, tak wysoki jego poziom jest wyjątkowo szkodliwy.

W gminie jednak wciąż prowadzone są działania mające zaktywizować bezrobotnych mieszkańców Wąsosza oraz wesprzeć ich w procesie szukania pracy. Bieżące informacje na temat aktualnie dostępnych szkoleń oraz innej formy wsparcia można znaleźć na stronie internetowej gminy, Jedną z ciekawszych inicjatyw jest projekt “Sukces gwarantowany”, który ma za zadanie rozwijać przedsiębiorczość wśród młodych osób. Projekt ten realizowany będzie ze środków unijnych, a oferuje dostęp do bezzwrotnej dotacji oraz wsparcia pomostowego w okresie prowadzenia działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *