Praca na Dolnym Śląsku

Zapowiedź wielu nowych miejsc pracy w Jaworze

zapowiedź wielu nowych miejsc pracy w Jaworze

Jawor to malownicze miasto położone nad trzema rzekami: Nysą Szaloną, Jawornikiem i Paszówką. Zgodnie z danymi z 2015 roku, mieszka w nim ponad 23,5 tysiąca osób. Nie jest to zatem bardzo duże miasto, ale jednak bardzo szybko się rozwija. W październiku 2015 roku zanotowano najniższą stopę bezrobocia w historii jaworskiego urzędu pracy. To bardzo dobra prognoza świadcząca o tym, że Jawor ma duży potencjał jako miejsce do życia i pracy.

Najlepszą sytuację w Jaworze mają osoby, które poszukują pracy w branży chemicznej, metalowej lub spożywczej. To właśnie te gałęzie gospodarki dominują w mieście, a także prężnie się rozwijają. Za przemysłem nie pozostają w tyle branże handlowo – usługowe. Pracę można z powodzeniem znaleźć w wielu firmach zajmujących się ubezpieczeniami, w bankach, a także w przedsiębiorstwa świadczących usługi consultingowo – leasingowe.

W ostatnim czasie Jawor jest szczególnie popularny ze względu na pojawienie się w nim nowego inwestora. Jest nim producent znanych na cały świat samochodów wysokiej jakości. To właśnie w tym dolnośląskim mieście postanowił on otworzyć pierwszą w Polsce fabrykę, zapewniając tym samym wiele nowych miejsc pracy. Jest to ogromna szansa dla wszystkich, którzy poszukują miejsc pracy w swoim rodzinnym mieście. Można prognozować znacznie zwiększenie zapotrzebowania zarówno na wykwalifikowanych specjalistów z zakresu motoryzacji, jak i pracowników fizycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *