Praca na Dolnym Śląsku

Ziębice z dużym potencjałem turystycznym

Ziębice z dużym potencjałem turystycznym

Ziębice to miasto znajdujące się w powiecie ząbkowickim w województwie dolnośląskim. Jest siedzibą gminy położonej w południowo-wschodniej części województwa, na terenie Przedgórza Sudeckiego. W gminie ponad 90% zajmują obszary wiejskie, a samo miasto ma powierzchnie zaledwie piętnastu kilometrów kwadratowych. Jest to przede wszystkim obszar stawiający na rolnictwo, ze względu na zasób odpowiednich gleb oraz brak złoży surowców mineralnych, które można by wydobywać w okolicy.

Duże obszary leśne oraz brak terenów przemysłowych powoduje, że Ziębice są wyjątkowo dobrym miejscem do rozwoju turystyki. Szczególnie duży potencjał można zauważyć, jeśli chodzi o agroturystykę. Czyste ekologicznie tereny oraz różnorodność zasobów środowiskowych powoduje, że wiele osób właśnie w takim miejsce chce spędzić urlop z dala od zgiełku dużych miast. Jak najbardziej rozwijać się może również turystyka aktywna, a to dzięki wytyczonym szlakom turystycznym lasom oraz zabytkom zachęcającym do odwiedzenia Ziębic.

Mimo dużego potencjału w mieście wciąż rejestrowane jest stosunkowo wysokie bezrobocie. W roku 2015 wynosiło ono aż 27,9%. Jest to jednak najniższa wartość od wielu lat, co pozwala wnioskować, że miejsc pracy w Ziębicach będzie z roku na rok coraz więcej. To szczególnie dobra wiadomość dla osób, dla których praca w tym mieście jest szansą na pozostanie z rodziną, zamiast wyjeżdżania do większych miast, takich ja Wrocław lub Wałbrzych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *