Praca na Dolnym Śląsku

Złotoryja wspiera przedsiębiorcze kobiety

Złotoryja wspiera przedsiębiorcze kobiety

Złotoryja to miasto położona nad rzeką Kaczawą, na Pogórzu Kaczawskim. Jest to siedziba powiatu znajdującego się w województwie dolnośląskim. Mieszka w niej prawie szesnaście tysięcy mieszkańców, a zajmuje obszar 11,5 kilometra kwadratowego. Historycznie miejscowość znana była w całym kraju ze względu na złoża złota oraz bazaltu. Współcześnie w jej okolicach wydobywa się wyłącznie bazalt.

Miasto aktualnie zmaga się z problemem bezrobocia utrzymującego się na wysokim poziomie. Mimo to jest ono najniższe od roku 2004. W roku 2015 wynosiło 15,6%, czyli było prawie dwa razy wyższe niż średnia stopa bezrobocia rejestrowana na terenie całego województwa. Trzeba jednak zauważyć, że wiele przedsiębiorczych, ambitnych oraz wykwalifikowanych osób preferuje pracę w większych miastach i decyduje się  na wyjazd zwłaszcza do niedaleko położonej Legnicy.

Z takim stanem rzeczy stara się walczyć Powiatowy Urząd Pracy, oferując dostęp do bezpłatnych kursów aktywizujących bezrobotnych oraz umożliwiających rozpoczęcia działalności. Jednym z ciekawszych projektów jest Akademia Przedsiębiorczości Kobiet, do której nabór wciąż trwa. W ramach inicjatywy można uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz comiesięczne wsparcie pomostowe w formie pieniężnej, ale również szkoleniowo-doradczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *