Praca na Dolnym Śląsku

Żmigród liczy na inwestorów w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Żmigród liczy na inwestorów

Żmigród to miasto znajdujące się w powiecie trzebnickim, położone nad dwiema rzekami: Baryczą oraz Sąsiecznicą. Wchodzi w zakres województwa dolnośląskiego, a dokładniej jest położona na północnych jego krańcach.  Zajmuje powierzchnię 9,5 kilometra kwadratowego, na której mieszka prawie sześć i pół tysiąca mieszkańców.

Żmigród zmaga się ze stale wysoką stopą bezrobocia. Jest ona widoczne od czasu zmiany ustrojowej, kiedy to upadło wiele prężnie działających zakładów. W 2015 roku stopa bezrobocia wynosiła aż 27,5%. Mimo to Żmigród nie posiada swojego Powiatowego Urzędu Pracy, a jedynie oddział tej instytucji z Trzebnicy. Szansę na zmianę tego wskaźnika daje podstrefa specjalnej strefy ekonomicznej zlokalizowana w Żmigrodzie. Oferuje ona inwestorom liczne ulgi oraz preferencje. Najbardziej znaczącą jest oczywiście zwolnienie z konieczności opłacania podatków. Istnieje jednak również możliwość otrzymania pomocy publicznej z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy oraz zakupu nieruchomości w konkurencyjnych cenach.

Nowi inwestorzy w regionie to szansa dla mniej przedsiębiorczych osób na znalezienie zatrudnienia. Mogą skorzystać na tym zarówno osoby mniej wykwalifikowane, jak i te posiadające wykształcenie, jednak preferujące pracę w mniejszych miastach. Ożywienie na rynku gospodarczym na pewno docenią mieszkańcy, natomiast gmina może być bardziej rozpoznawalna w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *