Praca na Dolnym Śląsku

Bielawa – niewielkie miasto z perspektywami

Bielawa niewielkie miasto z perspektywami

Choć Bielawa to niewielkie miasto liczące trochę powyżej 30 000 mieszkańców, z biegiem lat coraz prężniej się rozwija. Swoją nazwę wzięło od słowa “biały”, jednak wśród informacji na temat okazji do rozwoju zawodowego w tym mieście, nie ma białych plam. Miasto ma szansę stale się rozwijać, dzięki korzystnemu położeniu w pobliżu Pieszyc i Dzierżoniowa. Specyficzny trójkąt na mapie tworzony przez te miasta pozwala na współpracę w zakresie komunikacji, edukacji kultury. Współpraca ta znacznie przyspiesza rozwój Bielawy.

W Bielawie najwięcej osób ma szansę na zatrudnienie w jednej z wielu firm rodzinnych. Są to stosunkowo małe przedsiębiorstwa oferujące stanowiska dla zaledwie kilku pracowników. Osoby, którym zależy na szerszym rozwoju zawodowym, mogą szukać zatrudnienia w najbardziej znanej na bielawskim rynku firmie zajmującej się produkcją sprzętu spawalniczego. Obecnie należy ona do amerykańskiego koncernu, dzięki czemu daje szansę nawet na międzynarodową karierę.

Bielawa stawia jednak nie tylko na pracowników etatowych, ale również wpiera małych przedsiębiorców. Przy ulicy Wolności działa inkubator przedsiębiorczości, który stwarza idealne warunki do otworzenia własnej firmy. Znajdujące się w nim lokale można wynająć na bardzo preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorcy, którzy już od pewnego czasu działają na rynku, mogą natomiast rozwijać się w ramach miejscowego parku przemysłowego, którego powierzchnia zajmuje aż 24ha.

Jak widać Bielawa to tylko na pozór niewielkie miasto. W praktyce daje wiele perspektyw zatrudnienia oraz dba o lokalnych przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *