Praca na Dolnym Śląsku

Bogatynia – gmina z energią

Bogatynia gmina z energią

Bogatynia to miasto, które jest stolicą gminy reklamowanej jako gmina z energią. Nic w tym dziwnego, gdyż to właśnie w niej prężnie rozwija się przemysł wydobywczy, pozwalający zapewnić energię wielu gospodarstwom domowym w Polsce. Mieszka w nim prawie 18 000 mieszkańców, z czego większość osób znajduje zatrudnienie w kopalni węgla brunatnego oraz w elektrowni w pobliskim Turowie, które posiadają miejsca pracy dla łącznie około 5,5 tysiąca ludzi. Elektrownia jest trzecią co do wielkości węglową elektrownią cieplną w Polsce i tylko ona zatrudnia około 1800 osób.

Bliskość kopalni sprawia, że w regionie istnieje duże zapotrzebowania na specjalistów z zakresu energetyki, a także osoby poszukujące pracy fizycznej związanej z wydobyciem węgla oraz jego przetwarzaniem. Mimo że w poprzednim roku wystąpiło osuwisko i wiele osób spekulowało redukcję etatów, obawy o miejsca pracy okazały się bezzasadne. Kopalnia stale poszukuje pracowników zarówno tych wykwalifikowanych, jak i tych do ciężkich robót budowlanych.

W Bogatyni znajdą pracę również osoby poszukujące dorywczych zajęć oraz stanowisk niewymagających specjalistycznych kwalifikacji.  Na internetowych portalach z ogłoszeniami można znaleźć liczne oferty dla osób chcących podjąć się pracy jako kasjer, pracować w ochronie, przy administracji biurowej, jak i w call center.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *