Praca na Dolnym Śląsku

Brzeg Dolny miastem dla specjalistów przemysłu chemicznego

Brzeg Dolny miastem dla specjalistów przemysłu chemicznego

Brzeg Dolny to miejscowość położona na Dolnym Śląsku, na prawym brzegu Odry. Oddalona jest od Wrocławia o trzydzieści jeden kilometrów. Dzięki temu osoby, które mają problem ze znalezieniem odpowiedniej pracy w swoim mieście, często decydują się na wyjazd do stolicy województwa, aby polepszyć swój byt, podnosząc wykształcenie oraz zarobki.

Osoby, które chcą jednak pracować w Brzegu Dolnym, powinny szukać pracy przede wszystkim w sektorze przemysłowym. Na terenie miasta rozwijają się bowiem zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa, które stale poszukują pracowników.  Szczególnie dużo osób prowadzących swoje działalności to zagraniczni inwestorzy przenoszący produkcje do niewielkich miast w Polsce, w celu obniżenia jej kosztów.

Od drugiej wojny światowej w Brzegu Dolnym obecny jest przemysł chemiczny. To właśnie w nim warto szukać pracy. Jedno przedsiębiorstwo w tym mieście zatrudnia aktualnie od kilku do nawet tysiąca pięciuset osób. Najbardziej rozpoznawalnym w regionie pracodawcą są zakłady chemiczne, które produkują ponad 400 produktów dla różnorodnych obszarów przemysłowych. Co więcej, posiadają wiele spółek córek, co powoduje, że są w czołówce miejsc, do których warto udać się w poszukiwaniu pracy.

Brzeg Dolny stale się rozwija nie tylko dzięki obecności przedsiębiorców z wieloletnią tradycją, ale także dzięki napływowi nowych inwestorów. Chętnie przyjeżdżają oni w ten obszar ze względu na wydzieloną na nim podstrefę specjalnej strefy ekonomicznej, zajmującą ponad czterdzieści siedem hektarów. Jest to teren w pełni zagospodarowany, a przedsiębiorcy chcący inwestować na jego obszarze, mają prawo do zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *