Praca na Dolnym Śląsku

Chocianów – praca dla miłośników natury

praca dla miłośników natury

Chocianów to niewielkie miasto, które sprzyja miłośnikom natury. Pobliskie lasy dają możliwość zatrudnienia osobom, które lepiej czują się wśród drzew niż wśród ludzi. Nie każdy może być oczywiście leśniczym, ale wiele osób może jakoś wykorzystać las, żeby zacząć zarabiać. Jak to wygląda w praktyce?

Tereny leśne szczególnie przyciągają miłośników przyrody. Doskonałym pomysłem jest więc stworzenie biznesu, który oparty jest o usługi dla takich osób. Jedną z opcji jest założenie swojego gospodarstwa agroturystycznego, w którym będą mogli przyjmować gości. Jest to spora inwestycja, ale można na nią zdobyć dofinansowanie, co zachęca wiele osób do spróbowania. Jeśli jednak agroturystyka to zbyt wiele, można również pomyśleć o sprzedaży domowej produkcji przetworów w okolicach lasu. Popularnym sposobem na dorobienie sobie może być także sprzedaż grzybów lub owoców znalezionych wśród drzew.

Tereny leśne w okolicy Chocianowa mogą być także świetnym miejscem pracy dla osób prowadzących zajęcia aktywności fizycznej. Na łonie natury można prowadzić warsztaty jogi oraz inne treningi. W takich miejscach doskonale sprawdzają się zajęcia z biegania oraz z nordic walking. W lesie pracę znajdą też oczywiście osoby wykształcone w kierunku leśnictwa lub ornitologii. Mogą zarabiać chociażby jako przewodnicy po lasach chocianowskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *