Praca na Dolnym Śląsku

Czego się uczyć, żeby osiągnąć sukces zawodowy?

czego się uczyć żeby osiągnąć sukces

Wiele osób z mniejszych miast takich jak Lubawka ma problem z określeniem, jakich umiejętności warto uczyć się, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy w większych miastach. Jest jednak taka pula zdolności, które warto rozwijać, bez znaczenia, w jakiej branży chcemy pracować. Warto myśleć o nich już w młodym wieku oraz zachęcać maluchy z mniejszych miast do ich rozwijania. Czego się zatem uczyć, aby móc osiągnąć sukces zawodowy poza Lubawką?

Jedną z najbardziej uniwersalnych umiejętności jest umiejętność komunikowania się z innymi. Jest niezbędna właściwie w każdym zawodzie, nie tylko na stanowiskach menadżerskich. Dzieci świetnie radzą sobie z takimi kompetencjami, ale w szkole często są one zatracane, poprzez zbyt sztywne ramy edukacyjne. Szczególnie w mniejszych miastach takich jak właśnie Lubawka, nie przywiązuje się aż tak dużej uwagi do rozwoju miękkich kompetencji u dzieci, wierząc, że to przede wszystkim wysokie oceny zapewnić dzieciom późniejszy sukces poza miastem.

Kolejna umiejętność, o której nie można zapominać w edukacji maluchów to nauka języków obcych. W dzisiejszych czasach oczywiście podstawą jest język angielski, ale dzieci mają znacznie lepsze szanse na rynku pracy, jeśli władają większą liczbą języków. W województwie dolnośląskim, w którym leży Lubawka, ze względu na położenie blisko granicy zachodniej, szczególnie doceniana jest znajomość języka niemieckiego. Warto zatem zachęcać dzieci do uczenia się właśnie tego języka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *