Praca na Dolnym Śląsku

Czy introwertyk może być dobrym pracownikiem?

czy introwertyk może być dobrym pracownikiem

Współcześnie bardzo modny jest trend zatrudniania pracowników ekstrawertycznych, którzy bardzo łatwo nawiązują kontakty, są chętni do dzielenia się pomysłami, przebojowych oraz bardzo kreatywnych. Nie oznacza to jednak, że dla introwertyka w Strzelinie nie znajdzie się żadna praca i jest on skazany na bezrobocie. Wręcz przeciwnie, introwertycy są tak samo potrzebni w firmie, jak  ekstrawertycy. Co może wnieść do zespołu osoba mniej otwarta?

Dużą zaletą zatrudnienia introwertyka jest to, że będzie on dużo bardziej przykładał się do wykonywanych obowiązków niż ekstrawertyk. Prawdopodobnie może on wykonywać zadania trochę dłużej, ale będzie to skutkować tym, że będą wykonane dokładniej oraz skrupulatnie. Badania wskazują na to, że takie osoby nie potrzebują wielu dodatkowych gratyfikacji, aby motywować się do pracy. Świetnie sprawdzą się zatem jako niezależni specjaliści w jakiejś dziedzinie lub też jako pracownicy zdalni.

Dużą zaletą zatrudnienia introwertyka jest również to, że łatwo będzie mu przekazać informacje, gdyż skupiony jest on na słuchaniu. Potrafi on znacznie dłużej koncentrować się na jakimś zadaniu, dzięki czemu może wykonywać swoje zajęcia znacznie bardziej efektywnie. Wszystkie te cechy świadczą o tym, że warto mieć w zespole chociaż jednego introwertyka, który będzie odpowiedzialny za zadania wymagające słuchania, dłuższego skupienia oraz kompleksowego zastanowienia się przed podjęciem decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *