Przejdź do treści

Czy kolorowe CV pomoże Ci w znalezieniu pracy w Strzegomie?

  • przez
czy kolorowe CV pomoże Ci w znalezieniu pracy

CV to coś, co pozwala nam zdobyć wymarzoną pracę. To najważniejszy dokument, który ma powiedzieć rekruterowi jak najwięcej o nas oraz zachęcić go do zaproszenia nas na rozmowę kwalifikacyjną. Tylko co zrobić, jeśli o stanowisko, na które aplikujemy, ubiega się wielu innych kandydatów, a my obawiamy się, że nasze CV nie rzuci się w oczy pośród innych dokumentów? Wyjściem z tej sytuacji mogą być kolory! Zastosowanie ich w dokumentach aplikacyjnych jest wciąż jeszcze mało popularne, więc daje nam ogromną szansę na pokazanie się od zupełnie innej strony niż inni.

Kolory to element kreatywnego CV. Jeśli chcemy je zastosować, musimy dobrze zastanowić się nad tym, które barwy wybrać. O ile nie aplikujemy na stanowisko artystyczne w Strzegomie, raczej powinniśmy powstrzymać się od używania zbyt dużej liczby kolorów. Jeśli staramy się o pracę biurową, możemy wybrać kolory kojarzące się z elegancją oraz profesjonalizmem, takie jak granat, zieleń czy szarości. Jeśli jednak mamy w planach pracować na stanowisku bardziej kreatywnym, możemy zaszaleć z innymi barwami.

Kolory w CV możemy dobierać również w zależności od naszego charakteru. Jeśli zatem jesteśmy raczej osobami spontanicznymi oraz ekstrawertycznymi, postawmy na elementy w bardziej intensywnych odcieniach. Jeżeli natomiast należymy do poukładanych introwertyków, zastanówmy się nad delikatniejszymi odcieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.