Przejdź do treści

Czy mieszkańcy Ścinawy zaczną wyjeżdżać do pracy do Czech?

  • przez
czy mieszkańcy Ścinawy zaczną wyjeżdżać do pracy do Czech

Ścinawa to niewielkie miasto, w którym na stałe mieszka zaledwie około pięciu i pół tysiąca mieszkańców. Zarejestrowane w 2015 roku bezrobocie wynosiło prawie 17%, co powoduje, że wiele osób mieszkających w Ścinawie nie ma pracy. Okazuje się, że alternatywą dla nich, tak samo, jak dla pozostałych mieszkańców województwa dolnośląskiego może być wyjazd do pracy do Czech, szczególnie że to właśnie tam stopa bezrobocia jest jedną z najniższych w Unii Europejskiej.

Polaków do wyjazdu zachęca wiele czynników. Nadrzędnym czynnikiem jest oczywiście lokalizacja. Bliskość Czech powoduje, że są osoby chcące lepiej zarabiać, nie muszą wyjeżdżać z dala od rodziny, a powrót na weekendy do domu nie jest żadnym problemem. Drugim czynnikiem, który powoduje, że wiele osób może liczyć na pracę w Czechach, jest stała współpraca gospodarcza naszego kraju z tym sąsiadem. Czechy importują od nas wiele produktów, dlatego też potrzebne są osoby odpowiedzialne za transport ich za granicę. Może na tym skorzystać wielu mieszkańców Dolnego Śląska.

Mieszkańcy Ścinawy, którzy chcą znaleźć pracę w Czechach, powinni szukać jej szczególnie w okresie letnim. Ze względu na bardzo niski poziom bezrobocia, w Czechach stale potrzebne są ręce do pracy. Chętni mogą znaleźć pracę przede wszystkim w branży produkcyjnej. Osoby, które wyjadą, na pewno nie będą mieć problemu z porozumieniem się, ze względu na podobieństwo języków oraz kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.