Praca na Dolnym Śląsku

Czy można być aktywnym w pracy?

czy można być aktywnym w pracy

Współczesne czasy, w których bardzo szybko rozwija się technologia powodują, że wiele osób znajduje typowo siedzącą pracę w biurze. Tego typu zatrudnienie nie sprzyja zdrowiu. Mimo popularności aktywnego stylu życia trudno jest go regularnie wdrażać w życie, jeśli spędzamy osiem godzin dziennie przed komputerem. Można nawet powiedzieć, że pod kątem zdrowotnym wiele osób pracujących fizycznie w Piławie Górnej może mieć znacznie lepszą sytuację, niż lepiej zarabiający pracownicy korporacji. Czy można coś zrobić, aby zwiększyć ilość ruchu w pracy?

Piława Górna to bardzo niewielkie miasto, w którym trudno o typową pracę biurową. Dostępne są jednak prace przeznaczone dla budowlańców, robotników lub też inne zajęcia niewymagające dużej wiedzy specjalistycznej. Osoby wykonujące takie prace są w stałym ruchu, co korzystanie wpływa na ich zdrowie. Pracownicy biurowi muszą się bardziej wysilić, jeśli zależy im na zwiększeniu aktywności w godzinach pracy. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby spędzać lunch aktywnie, korzystając z różnych kart sportowych przyznawanych w ramach dodatkowych benefitów, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Jeśli nie mamy karty sportowej, możemy próbować innych rozwiązań. Jeśli pogoda dopisuje, warto wybrać się na spotkanie biznesowe w formie spaceru. Dodatkowa dawka ruchu pojawia się również, kiedy podczas dłuższej rozmowy telefonicznej przejdziemy się po biurze. Oczywiście zawsze warto wybierać schody zamiast windy, schodząc lub wychodząc z biura. Takie małe rzeczy mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *